Panel Klienta

Dokumentacja i pomoc

Przydatne informacje » Transfer

Co to jest transfer?

Transfer to ilość danych przesyłana w ramach wykupionego serwera/pakietu. Jednostką transferu jest Bajt [B] i jego wielokrotności (kB, MB, GB, TB).

Co wchodzi w skład transferu?

W skład transferu wchodzi ruch wygenerowany przez:

  • serwer WWW w ramach domen posiadanych przez klienta,
  • serwer FTP w ramach kont ftp posiadanych przez klienta,
  • serwer POP3 w ramach kont klienta.

Dlaczego w panelu administracyjnym nie widać wygenerowanego ruchu?

Aktualizacja wskaźnika wykorzystanego transferu odbywa się raz na dobę, dlatego też jeśli dopiero co zarejestrowałeś usługi to wygenerowany przez Ciebie ruch może być nie widoczny.

Ile GB transferu powinienem wykupić?

To już zależy od potrzeb Twoich i Twojej firmy. Jeśli masz w swojej firmie osobę odpowiedzialną za komputery to zapytaj ją o radę. Dodatkowo wielkość wykupywanego transferu może zobrazować Ci poniższa lista, 30GB to:

  • przesłanie 1 572 864 wiadomości email (około 20kB) lub
  • 262 144 wyświetleń przeciętnej wielkości strony wraz o grafiką (120kB) lub
  • 30 720 zdjęć JPG (1MB każde) lub
  • 3 072 pobrań 10MB pliku

Pamiętaj, że wykupywany transfer powinien wystarczyć na 12 miesięcy, tak więc 262 144 wyświetleń strony rocznie to już tylko 718 wyświetlenia dziennie!

Co się stanie jeśli wykupię za mało transferu?

Nasz system automatycznie monitoruje wykorzystanie wykupionego transferu. Jeśli wykorzystasz cały wykupiony transfer przed upływem 12 miesięcy wtedy ważność twoich usług zostanie automatycznie ograniczona. Aktualnie wykorzystany transfer oraz prognoza jego zużycia są widoczne w Panelu Klienta. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przejdź do strony Ważność Usług.